„Az ember
tud felejteni. De ami rosszabbá teszi, az megmarad. Valami keserű, sós
lerakódás. Fájdalom és rettegés nem tesznek jobbá. Megváltoztatnak. Más lesz az
ember. Rosszabb. Mert nem lehet többé egészen az, amire született. A
szabadságából veszít valamennyit. Csak annyit, hogy nem lehet egészen ő.”
(Száraz Miklós György)
„Abszolút nem osztom azt a véleményt, miszerint ami
egyszer lezárult, azt örökké le kell zárni, a múltat a hátunk mögött kell
hagyni. A múltunk a jelenünk része. Ott van a gondolkodásunkban, az
érzelmeinkben, húzzuk magunk után, és sok mindent felhasználhatunk belőle a
későbbiek során.”
(Belső Nóra)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése